Izdelava in modeliranje prenosne vremenske postaje

V okviru poletne šole bomo spoznali odprtokodno razvojno okolje Arduino in se naučili osnov dela z razvojno ploščo Arduino. Spoznali bomo različne tipe senzorjev in se naučili uporabljati spajkalnik. Preizkusili bomo senzorje za merjenje okoljskih parametrov, kot so na primer: senzor za vlago, temperaturo in senzor za merjenje jakosti osvetlitve. Izdelali bomo (sami ali v paru) prenosno vremensko postajo. Na postajo bomo priključili senzorje, ki smo jih do zdaj spoznali. Izdelano postajo bomo namestili v majhno ohišje. V ohišje bomo namestili tudi majhen LCD zaslon, na katerem bomo lahko odčitali trenutne vrednosti senzorjev. Vremenska postaja bo prenosna in se bo napajala preko vmesnika USB.

slika1

 

slika2
 

Poleg izdelave postaje se bomo seznanili tudi s 3D računalniškim modeliranjem. Računalniško modeliranje je dandanes vsakdanje inženirsko orodje. V okviru poletne šole si bomo pobližje pogledali enega izmed najbolj razširjenih programov – SolidWorks. Na poletni šoli bomo osvojili osnove računalniškega risanja in modeliranja, oblikovanja likov, posameznih delov in sestavov. Z osvojenim znanjem bomo na koncu naredili 3D model izdelane vremenske postaje.

 

slika3

 

Delavnica se bo izvajala v prostorih Laboratorija za vodne in turbinske stroje.

Več informacij:
 

Matej Sečnik (matej.secnik@fs.uni-lj.si)

Marko Hočevar (marko.hocevar@fs.uni-lj.si)

 


 

 

Udeleženci bodo Izdelali lastno vremensko postajo na osnovi odprtokodnega okolja Arduino. Izdelano vremensko postajo bodo nato izrisali v 3D modelirnem okolju SolidWorks.



Prijava na delavnico ni več odprta. Vsa prosta mesta so zapolnjena.